Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, CHP’li belediyelerle bayramlaşmadı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Bayramı’nda AK Gençlik ile bayramlaştı. AK Partili Sakarya Büyükşehir ve Serdivan Belediye Başkanları ile AK Parti’den başkan seçilen ilçe belediye başkanlarını sarık ve cübbesi ile ziyaret etti. Erbaş, başkanların makamında dua da okudu.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; Ramazan Bayramında Sakarya Şeyh Edebali Camii’nde bayram namazı kıldırıp, hutbe okuyan Erbaş, AK Partili Büyükşehir Beledye Başkanı Yusuf Alemdar ve Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik’i ziyaret etti.

Alemdar, “Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve İl Müftüsü Mehmet Aşık’ı Belediyemizde ağırlayıp, bayramlaştık” dedi. Çelik de “Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve İl Müftümüz Mehmet Aşık beyefendileri Belediyemizde ağırlama şerefine nail olduk. Duaları ve hayırlı olsun dilekleriyle bayramımızı daha da güzelleştirdiler” açıklaması yaptı.

CHP’Lİ İLLERDE VALİLİK ZİYARETİYLE YETİNDİ

Erbaş yurt gezilerinde de sarık ve cübbesi ile AK Partili olan belediyelere ziyarette bulunuyor, o kentte belediye CHP yönetimindeyse yalnızca Valilik ziyaretiyle yetiniyor. Erbaş 1 Mart 2024’te AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i, 25 Ekim 2022’de AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. 2 Nisan 2021’de AK Partili Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 1 Ekim 2018’de AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile makamında görüştü.

3 Haziran 2022’de AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüştü. Erbaş, 6 Mart 2020’de de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x